ВИДЕО Талат Џафери влезе во собранискиот кабинет, Жбогар прв гостин

by fokus 10:23
10:23

Талат Џафери влезе во претседателскиот кабинет во Собранието, а негов прв гостин е евроамбасадорот Самуел Жбогар, јави 21 ТВ.

Тоа го потврди и пратеникот Мухамед Зекири, кој на социјалната мрежа Фејсбук објави дека на Џафери му биле предадени клучевите од кабинетот на собранискиот спикер.

Поврзани новости