(ВИДЕО) „Свирни против режимот” на Партизанска

by Фокус 17:10
17:10

Иницијативата „Протестирам” спроведе герила акции на улица „Партизанска” во Скопје, непосредно пред почетокот на денешниот протест, кој ќе започне во 18 часот пред канцелариите на Специјалното јавно обвинителство.

Со транстапернти „Свирни против режимот”, повикуваа на подршка на протестите против одлуката на претседателот Ѓорѓе Иванов за општото помилување. Видеото може да го погледнете тука.

Инаку, освен во Скопје вечерва се протестира и во Битола, Штип, Велес, Струмица и Куманово.

Поврзани новости