(ВИДЕО) Студенцки манифест: ИНДЕКС или ПАСОШ?

by Фокус 11:15
11:15

Студентски пленум побара од своите поддржувачи обединување и сплотување во намера, како што велат да ја извојуваат битката за слобода.

Откако вчера Владата го усвои предлог законот за државен исшит, пленумци излегоа со видео порака Студенцки манифест.

- Advertisements -

Поврзани новости