Видео: Спроведување во суд на насилниците кои дивееја во Собранието

by fokus 23:15
23:15

Телевизијата Aлсат-М го сними спроведувањето во суд на дел од приведените учесници во упадот во Собранието при што беа претепани пратеници од парламентарното мнозинство.

Од Обвинителството појаснија дека во моментов, седум од 15 лица против кои е поднесена кривична пријава, се лишени од слобода.

„Надлежен јавен обвинител, ценејќи дека се исполнети законските основи, за 14 од осомничените предложи до судија на претходна постапка да им биде определена мерка притвор. За едно лице е предложено определување на мерки на претпазливост.

Поврзани новости