ВИДЕО Спречен инцидент на потпишувањето на Договорот

by Fokus 11:29
11:29

Полицајците пуштија солзавец за да спречат дел  од демонстрантите да на влезат во т.н „безбедносен прстен“ и да стигнат до селото Псарадес, каде што беше во тек потпишувањето на договорот помеѓу Грција и Македонија, јавија грчките медиуми.

Протестите ескалираа кога  демонстрантите се обиделе да го пробијат кордонот на полицајци кои во голем број го обезбедуваа настанот.

- Advertisements -

Демонстрантите почнаа да фрлаат разни предмети кон полицајците кои возвратија со созавец.

Поврзани новости