(ВИДЕО) Спасовски ја пушти Ивона Талевска од собраниската говорница

by fokus 15:04
15:04

Оливер Спасовски од СДСМ денеска од собраниската говорница на пратениците од ВМРО-ДПМНЕ им ја пушти снимката од вестите на Сител кога Ивона Талевска соопштува дека Никола Груевски ја прифатил албанската платформа и дека ќе формира влада со ДУИ.

-Да ве потсетам дека Никола Груевски направил договор со ДУИ на 29 јануари, кога вие во средниот ред или поголемиот дел од вас бевте во најновите костуми да славите нова влада, рече Спасовски.

ВИДЕО: НОВА ТВ

 

Поврзани новости