(ВИДЕО) Собир против вакцинација: Јас сум без симптоми, јас сум здрав

by Fokus 21:33
21:33

Попладнево пред зградата на Владата во Скопје се одржа уште еден протестен собир на граѓани против вакцинација за Ковид-19 и владините антиепидемиски мерки, објави ТВ24.

„Овде сме дојдени со она што го мислиме и што го чувствуваме, а тоа е правото на слобода“, рече една од учесничките која се обрати пред собраните граѓани.

- Advertisements -

Присутните побараа да се укинат мерките, кои според нив ги ускратуваат основните човекови права. Дел од нив носеа транспаренти со натписи „Имунитет со витамини, не вакцини“ и „Јас сум без симптоми, јас сум здрав“.

Поврзани новости