(ВИДЕО) Снимки од дрон покажуваат што остана од Нотр Дам

by fokus

Париз и Франција се уште се во шок од пожарот кој ја зафати катедралата Нотр Дам и уништи голем дел од нејзината конструкција.

Популарната катедрала гореше цели девет часа, а повеќе од 400 пожарникари се обидуваа цела вечер да го стават пожарот под контрола.

Се појавија и снимки од дрон, кои го покажуваат размерот на оваа катастрофа.

 

Поврзани новости