(ВИДЕО) Скопје во делириум: Бакљи, зурли и тапани на ,,Рекорд”

by Фокус

Во центарот на Скопје се слави успехот на Македонија, при победата над Италија и сензационалистичкиот пласман во финале за настап на СП во Катар.

Улицата ,,Рекорд” е блокирана од навивачи, кои со патриотски песни и пиво го слават овој успех на ,,рисовите”

Освен македонски знамиња и бакљи, на најфреквентната улица се слушаат тапани и зурли.

Очигледно, ова ќе биде долга ноќ за македонските навивачи.

Јорданчо Цветаноски

Поврзани новости