(ВИДЕО) Силни пожари во Македонија, критично е кај Манастирец

by Fokus 22:30
22:30

Македонија во изминатите неколку седмици е опожарена во повеќе делови, а противпожарните екипи со сите сили се борат со огнената стихија.

На одредени места пожарите се веќе ставени под контрола, додека пак некаде, тоа оди исклучително тешко, а пожарникарите и по неколку часа со борат со пламените јазици.

- Advertisements -

Воопшто не е наивна состојбата кај росоманското село Манастирец, во кавадаречкиот крај. ТВ 24 објави видео од актуелните случувања на теренот таму.

Поврзани новости