(ВИДЕО) Силна експлозија во Њујорк, едно лице загина

by Fokus 23:44
23:44

Едно лице загинало, а деветмина се повредени во експлозија на гас, која предизвика пожар и делумно уривање на зграда во Њујорк, јавија медиумите.

Според информациите од пожарникарите присутни на местото на настанот, меѓу повредените има и петмина полицајци.

Поврзани новости