(ВИДЕО) Силјановска повторно направи утка: Го згреши потеклото на свекрвата

by fokus 12:39
12:39

Гордана Силјановска-Давкова, претседателскиот кандидат, на вчерашниот митинг во Кочани повторно направи утка и ги насмеа присутните на собирот.

Почитувани кочанчани, почитувана фамилија Јовановски, мојата свекрва е од Кичево, Јованова. Леле, извинете, од Кочани – рече Силјановска.

- Advertisements -

Видео https://www.facebook.com/voislav.poposki.7/videos/2381633622070818/

Поврзани новости