(ВИДЕО) Шкупи слави титула, „шверцерите“ го „запалија“ Чаир

by Фокус 22:46
22:46

Фудбалерите на Шкупи по драматичниот натпревар против Шкендија кој се играше денеска во Тетово во Чаир ја слават шампионската титула.

Навивачите на Шкупи скандираат „Гоце мајсторе“ наменето за стратегот Гоце Седловски и пеат разни навивачки песни.

Инаку, денешниот натпревар на Шкупи со Шкендија во Тетово го одбележаа серија инциденти.

Поврзани новости