ВИДЕО Шилегов за пресудата за насилниците од Собранието: Ова се најцрни денови на македонското судство

by fokus 14:43
14:43

Пресудите се криминал и срам и можеби ова се најцрните денови на македонското судство, реагира портпаролот на СДСМ, Петре Шилегов на судската одлука за првата група од деветмина насилници кои учествуваа во насилствата во Собранието на 27 април, а кои беа осудени на условни казни.

Поврзани новости