ВИДЕО: Шекеринска обвини дека била нападната од Амди Бајрам

by Фокус 18:02
18:02

Радмила Шекеринска од СДСМ, која беше набљудувач на избирачко место во општината Шуто Оризари обвини дека била нападната од Амди Бајрам, пратеник од Сојузот на Ромите на Македонија.

Изјавата од Шекеринска за инцидентот можете да ја погледнете во видеото.

- Advertisements -

Поврзани новости