ВИДЕО: Се степаа украинските пратеници

by Фокус 18:31
18:31

Во украинскиот парламент денеска се степаа пратениците, додека премиерот Арсениј Јацењук го презентирал Годишниот извештај на Владата.

Во тепачката учествувале пратениците од  партијата на премиерот, Народен фронт, од една страна и пратениците од  Блокот Солидарност на украинскиот претседател Петро Порошенко од друга страна. Во тепачката се приклучил и  претседателот на Врховната Рада, Владимир Гросман.

- Advertisements -

Тепачката почнала кога пратеник од  Блокот Солидарност му подарил букет на премиерот Јацењук и насила се обидел да го симне од говорницата. По неколку минути општа тепачка, ситуацијата се смирила и пратениците се извиниле.

Поврзани новости