(ВИДЕО) Роналдо ги налути Арапите, даде гол – па се прекрсти

by Fokus

Португалскиот ас Кристијано Роналдо го прослави голот за тимот на Ал Наср прекрстувајќи се, па сега се наоѓа во проблеми. Ги налути Арапите.

Во Саудиска Арабија со закон е забрането да се промовира католичката вера и поради тоа може да заврши во затвор.

Сепак најголемата ѕвезда на саудиската лига најверојатно ќе помине само со парична казна.

Поврзани новости