ВИДЕО: Родители на протест оти ништо нема од семафорите која им ги ветил градскиот совет

by fokus 11:32
11:32

Над стотина граѓани, родители, млади и деца излегоа на мирен протест за безбедност во сообраќајот на улицата „Борис Серафов“. Тие го изразија својот револт кон Советот на град Скопје, којшто пред една година даде одговор до Советот на родители дека ќе се постави сигнализација, но не даде временска рамка.

- Advertising -

Поврзани новости