(ВИДЕО) Режисерот Рик Реј раскажува за малтретирањето од македонските цариници

by fokus 12:50
12:50

Американскиот режисер Рик Реј објави видео во кое раскажува што му се случило кога од Грција влегувал во Македонија на границата во Битола.

Му била одземена опремата која ја поседувал законски и бил пратен на судски процес во Скопје каде бил осуден со казна од 500 евра.

- Advertisements -

https://youtu.be/JTBxMqRggFk

Поврзани новости