(ВИДЕО) Придружбата на Груевски физички нападна волонтер во Сингелиќ

by fokus 17:34
17:34

Волонтер кој помагал во поплавеното село Сингелиќ денес беше физички нападнат од придружбата на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, бидејќи барал одговорност од експремиерот за поплавите.

Настанот е снимен од екипата на бугарската телевизија „Нова“ во едно од местата погодени од поплавите.

На снимката се гледа како тој првин го тегне момчето за маицата, а потоа го удира со тупаница во главата, откако претходно тоа му се обрати на Грувски велејќи дека „граѓаните се оставени сами на себе“.

 

 

Поврзани новости