(ВИДЕО) Претседателски кандидат прободен со нож среде митинг

by fokus 23:17
23:17

Претседателскиот кандидат Џаир Болсонаро , кој има најголеми шанси на претседателските избори во Бразил , е прободен со нож среде митинг.

Полицијата веднаш го уапсила напаѓачот, а Болсонаро е пренесен во болница каде е задржан на лекување со рана на стомакот.

- Advertisements -

 


 

Поврзани новости