(ВИДЕО) Пратениците се обидоа да го истепаат Вучиќ

by Fokus

Затегната е денеска состојбата во српското Собрание, каде се дебатира за европскиот предлог за Косово, а прв на удар е претседателот Александар Вучиќ.

 

Српските медиуми, објавија снимки од моментот кога српските опозиционери тргнаа физички да се пресметаат со претседателот. Тие скандираа против него и опозиционерите ги отфрлија предлозите на претседателот Вучиќ.

 

Поврзани новости