(ВИДЕО) Пожарот во Министерството за правда избил во архивата на четвртиот кат

by fokus 18:04
18:04

Пожарот што попладнево изби во Министерството за правда почнал на четвртиот кат во просторијата каде се чува архивата.

Потоа пожарот се проширил и на целиот кат на реновираната зграда на Министерството. Седум противпожарни возила го гаснат огнот кој се уште е активен.

 

ВИДЕО: Радио Слободна Европа

Поврзани новости