ВИДЕО Пожарите ги симнаа волците во нивите

by fokus

Волците во околината на беровско Умлени се спуштија во нивите по потрага во храна, откако овој предел го зафатија интензивни пожари, објави МИА.

Инаку, и денес пожарот останува силен во пехчевско-беровскиот регион, додека помирна е ситуацијата во делчевско.

Поврзани новости