Видео: Пожар во Институтот за социолошки истражувања

by fokus 13:30
13:30

Горат бараките во кои се сместени Институтот за социолошки и политички истражувања, како и Заводот за Урбанизам. Пожарот во моментот се уште е во полн ек и испушта голем чад кој може да се види и од поголема далечина. Противпожарните екипи се борат со огнената стихија и се обидуваат да го изгаснат пожарот.

Поврзани новости