Дивата депонија која се наоѓа во близина на Арачиново повторно гори. Миризбата и чадот се шират и кон Скопје, а околу депонијата има магла од чад.

Иако, со години се најавува расчистување на оваа депонија, и од претхдните и од сегашните власти, се уште депонијата не е расчистена, а се пали и неколку пати неделно и загадува.

,

Содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.