(ВИДЕО) Поплавени улици по невремето во Велес

by Fokus 12:37
12:37

Обилните врнежи од дожд денеска предизвикаа вистински хаос во Велес, а за тоа сведочат фотографиите и снимките од градот.

За кратко време улиците во градот кои се без атмосферска канализација беа преплавени со вода што го отежна движењето на сообраќајот.

- Advertisements -

Од Регионалниот центар за  справување со кризи за МИА изјавија дека  по пријава за паднато дрво на улица „Борис Трајковски” интервенирале пожарникари од Територијалната Противпожарна Единица, како и дека засега не се пријавени поголеми штети од институциите и граѓаните.

Поврзани новости