ВИДЕО: Поплавени улици и заглавен автомобили во Прилеп

by fokus 15:26
15:26

Обилни врнежи од дожд попладнево го зафатија Прилеп, објави ТВ 21.

Изминатиов период, повеќе делови од Македонија беа зафатени од обилни врнежи од дожд, а се очекува нестабилно време за време на викендов што претстои.

- Advertisements -

Поврзани новости