ВИДЕО Полицијата ги спречи демонстрантите да стигнат до Собранието, па од ГТЦ заминаа кон плоштадот

by Фокус 14:39
14:39

Група од педесетина луѓе, организирани од Семакедонски национален совет Македониум, кои излегоа на улиците во центарот на Скопје во знак на протест кон посетата на грчкиот премиер Алексис Ципрас, сакаа да се упатат кон Собранието, меѓутоа полицијата ги врати назад, па продолжија кон плоштадот Македонија.

-Бадијала не броите. Вие се плашите од кучиња што лаат, им порачаа демонстрантите на полицијата, извикувајќи „Бојкот“, „Оставка“, „Носете не одма во Идризово“…

- Advertisements -

Поврзани новости