(ВИДЕО) По ослободителната пресуда Дурловски го објави „Длаборез“

by fokus 18:30
18:30

Оперскиот пејач Игор Дурловски кој денеска беше едниствениот што доби ослободителна пресуда за 27 април, попладнево на својот Фејсбук профил објави нова музичка нумера „Длаборез“.

-Кога слободата е ропство а среќата тага! Мелем на душа сте ми, сите #вие што со мисла, збор, присуство бевте со мене во најтешкото.
Благодарам на дел од блиските што станаа далечни. #Длаборез е проект кој со солзи ја гали татковината, а од срце ви го поклонувам, напиша Дурловски.

- Advertisements -

 

Поврзани новости