ВИДЕО: Плетвар снежен

by Fokus 13:01
13:01

Изминатите неколку дена температурите во Македонија нагло се спуштија и донесоа нестабилно време.

На некои места има врнежи од снег и дожд, а особено треба да внимаваат возачите на Плетвар кај Прилеп.

- Advertisements -

На превојот има снежни наноси и магла и се апелира на внимателно возење и придржување кон сообраќајните прописи.

Поврзани новости