(ВИДЕО) Оружен напад во трговски центар во Малме

by Фокус 21:13
21:13

Две лица се повредени во оружен напад во Шведска што се случил во трговски центар во градот Малме, а еден осомничен е уапсен.

„Во моментов се смета дека инцидентот е поврзан со криминал“, соопшти полицијата.

Полицијата е на самото место и разговара со сведоци и ги прегледува снимките од надзорните камери.

Поврзани новости