(ВИДЕО) Одличен концерт на Каролина Гочева во Скопје

by Fokus

Македонската пејачка Каролина Гочева вечерва одржа двочасовен концерт за сите генерации во трговскиот центар ,,Сити мол”.

Повод за нејзиниот концерт беше јубилејот – 10 години од постоењето на ,,Сити мол”.

Битолчанката видно расположена изведе хитови од почетоците на својата кариера, испеа песна од македонската поп игона Тоше Проески, вклучувајќи го и нивниот дует ,,Немир”.

Публиката, од најмлади до поворасни, уживаше во забавата која ја приредија Гочева со нејзиниот бенд.

 

Ј.Ц.

Поврзани новости