(ВИДЕО) Од навивачки агол: Како „грмеше“ македонската химна на стадионот во Букурешт

by Fokus 21:13
21:13

Иако со пораз Македонија го започна својот настап на Европското првенство, главни на стадионот беа и македонските навивачи, кои направија феноменална атмосфера.

Нашите читатели ни испратија видео директно од стадионот во Букурешт, во моментите кога течеше македонската химна пред почетокот на натпреварот.

- Advertisements -

Поддршката за нашите фудбалери сигурно нема да изостане и за наредните два натпревари, против Украина и Холандија.

Поврзани новости