Видео од хеликоптерската несреќа во Струмица

by lali 23:56
23:56

На социјалните мрежи се појави видео снимено веднаш по падот на хеликоптерот во близина на Струмица, каде што се гледа како полицискиот хеликоптер гори по падот.

- Advertising -

Портпаролот на МВР Иво Котевски за Фокус потврди дека се срушил хеликоптер и дека во моментов се врши увид.

„Станува збор за полициски хеликоптер и има жртви. Прво ќе бидат известени семејствата, а откако ќе заврши увидот ќе излеземе со официјални информации“, изјави Котевски.

Поврзани новости