(ВИДЕО) Ново ремек-дело на Барди во шпанската Примера

by fokus 14:06
14:06

Македонскиот репрезентативец Енис Барди продолжува со фантастичните настапи за шпански Леванте. Тој денеска на наптреварот против Валенсија го постигна својот втор гол во Примера.

Барди прими една топка во шестнаесетикот на противникот, ја смири на гради и со прецизен удар го совлада бразилскиот голман Нето.

- Advertising -

Македонскиот репрезентативец голот го постигна во 41 минута за израмнување на резултатот. Натпреварот е во тек.

 

Поврзани новости