ВИДЕО: Новинарка на Фокус беше спречена да снима на протестот на ВМРО

by Фокус 14:31
14:31

Новинарката на Фокус Маја Васева беше вербално нападната на денешниот протест организиран од ВМРО-ДПМНЕ, по повод апсењето на 26 лица за терористичко загрозување на уставниот поредок на 27 април.

Кога им пријде на дел од присутните за да им постави прашање, еден од протестантите вербално ја нападна новинарската Васева, додека друг и го турна телефонот со кој снимаше.

- Advertisements -

 

Поврзани новости