(ВИДЕО) Новинар на Би-Би-Си бил сведок на руски ракетен напад

by Fokus

На социјалните мрежи се шират снимки од руското бомбардирање на Украина. Меѓу нив е и снимка од директен пренос од Киев, при што се слушаше пристигнување на проектили.

Експлозии одекнуваат во Украина како одговор на рускиот напад на мостот на Крим . Еден од нив е снимен за време на директен пренос од Киев.

Дописникот на Би-Би-Си, Хуго Бачега , известуваше во живо од таму кога се слушна како доаѓа друг проектил. Бачега набрзо се засолни, а преносот од Украина нагло беше прекинат.

Поврзани новости