(ВИДЕО) Нов земјотрес во Италија урна и повеќе згради

by fokus 13:23
13:23

Силен земјотрес од 7,4 степени утринава ја погоди централна Италија во близина на Норсиа.

Од силината за земјотресот урнати се и повеќе згради, но нема информации за жртви, бидејќи многу луѓе беа евакуирани откако земјотресите го погодија овој дел од Италија минатата недела.

- Advertisements -

Земјотреси беа почувствувани и во главниот град Рим каде беше затворено метрото, а и во Венеција.

https://youtu.be/6s1iDtE9aU4

Поврзани новости