(ВИДЕО) Невреме со огромни парчиња град во Скопје

by fokus 17:52
17:52

Силно невреме попладнево го зафати Скопје. Невремето почна со дожд, а продолжи со огромни парчиња град и ветер.

Според УХМР попладнево и во вечерните часови на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи, особено во западните делови.

- Advertisements -

-Подрачјето на Скопје е зафатено од невреме со интензивен пороен дожд, град и засилен ветер – информираат од УХМР.

 

Поврзани новости