Видео: Напаѓачот на Шеќеринска вчера на распит во Обвинителство

by Fokus 10:07
10:07

По барање на јавното обвинителство, МВР денеска го приведе лицето со иницијали А.П., кое ноќта на 27-ми април физички ја нападна заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, влечејќи ја за коса.
Не е познато дали за него ќе биде побарана мерка за обезбедување присуство.

Поврзани новости