ВИДЕО На бате Геле му се слоши по пресудата за Груевски, Брза помош го пренесе во болница

by fokus 14:39
14:39

Поддржувачот на ВМРО-ДПМНЕ и еден од најверните обожаватели на Никола Груевски, бате Геле падна по пресудата Груевси да добие двегодишна затворска казна за набавка на мерцедесот од 580 илјади евра.

Откако судијката Добрила Кацарска ја прочита пресудата, бате Геле почна да ја тресе оградата, а потоа со солзи во очите клекна бидејќи му се слоши.

- Advertisements -

Иако граѓаните го поливаа со вода, тој подоцна падна на тревата, по што беше повикана и брза помош.

Фото: Томислав Георгиев

Поврзани новости