(ВИДЕО) Мукоски: На снимките не се гледа дека ги отворам вратите од Собранието

by fokus 20:12
20:12

Екипата на ТВ 21 попладнево го забележа Крсто Мукоски како излегува од партиското седиште и се обиде да ги избегне новинарските прашања, но сепак безуспешно.

Мукоски не ги негира обвинувањата дека ја отворил вратата. Туку, како што вели, тоа не се гледа на ниту една видео снимка од настаните на 27 април.  Тој за време на црниот четврток беше присутен во законодавниот дом, но сепак се уште не е повикан од Јавното обвинителство да даде исказ како сведок на случувањата.

 

Поврзани новости