(ВИДЕО) Момче истепа девојка во Куманово, ќе следува соодветна казна

by Fokus 22:36
22:36

Министерството за внатрешни работи вечерва се огласи после инцидентот што се случи во Куманово, кога едно момче нападна девојка, по што доби ќотек од друго лице.

„Во врска со случајот ќе биде извршен разговор и со други лица и по документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок. За настанот е известен јавен обвинител, а извршен е службен разговор со напаѓачот кој физички ја нападнал девојката“, соопштија од МВР.

- Advertisements -

Видеото од инцидентот, можете да го погледнете на овој линк.

Поврзани новости