(ВИДЕО) МНТ по славењето на навивачката група „Шверцери“

by fokus 16:35
16:35

Прославата на 30-годишнината на навивачката група „Шверцери“ во текот на денешниот ден е главна тема во Македонија.

Славењето на „Шверцери“ не им се допадна на многумина, а ТВ 21 објави видео како изгледа МНТ по прославата на екипата од Чаир.

- Advertising -

На видеото се гледа дека дел од инвентарот каде беа навивачите е уништен, а ваквиот однос го осуди и Владата на РМ.

Поврзани новости