ВИДЕО Мицкоски со мегафон ги бодри демонстрантите

by Fokus

Лидерот на партијата со мегафон ги бодри демонстрантите извикувајќи го името на партијата и снкандирајќи Македонија. Маршот се движи кон Владата.

Насобраните го извикуваат името на лидерот и бараат оставка од Владата.

М.В.

Поврзани новости