(ВИДЕО) Мицкоски прозборе бугарски пред Борисов и го поддржа Договорот со Бугарија

by fokus 00:13
00:13

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во Загреб се сретна со бугарскиот премиер Бојко Борисов. Борисов објави видео од почетокот на средбата на кое се гледа како Мицкоски дел од зборовите ги кажува на бугарски јазик.

Борисов го прашува и дали го поддржува Договорот за пријателство со Бугарија, на што Мицкоски вели дека се што може да донесе позитивни работи за двете земји, тој го поддржува и тука не треба да има дилема.

- Advertising -

 

Поврзани новости