(ВИДЕО) Меркел падна додека се качуваше на бина

by fokus 20:04
20:04

Германската канцеларка Ангела Меркел имаше мала незгода на Берлинската конференција за мултилатерална трговија и дигитална безбедност. Додека се качуваше на бината, таа не ги виде скалите и се сопна.

Меркел потоа се пошегува на своја сметка дека не ги забележала скалите, но дека следниот пат дефинитвно ќе ги користи.

- Advertising -

Поврзани новости