(ВИДЕО) Македонски јутјубер главна ѕвезда на профилите на Барселона

by fokus 23:42
23:42

Македонскиот јутубер Стефан Лазаров денеска е главна ѕвезда на социјалните профили на фудбалскиот клуб Барселона. Ова следува откако Лазаров завчера на меч на Барселона на Камп Ноу ја побара за ѓена својата девојка Марта.

Моментот го забележаа официјалните лица на Барселона, по што репортерката на клубот им направи интервју на Стефан и Марта и видео од запросувањето беше објавено на официјалните канали на Барса на Твитер, Инстаграм и Јутјуб.

Поврзани новости