Барди во 4` минута постигна еврогол од слободен удар, Миовски во 14` и во 16` минута и Чурлинов во 31` минута реализираа до крајот на полувремето за Македонија, против селекцијата која се обиде, но не успеа да парира на тимот на Благоја Милевски.

Македонија на 23 септември во 5 коло ќе гостува кај Грузија а на 26 септември ја дочекува Бугарија во завршната рунда од Лигата на нации, каде брка прво место а по четири кола во групата 4 е на второто место.

На вториот натпревар од нашата групата, Грузија и Бугарија одиграа без голови.